Kurumsal Tanıtım Filmi Neden Önemli?

Marka farkındalığı yaratmak için bu yolda oldukça dikkatli atılması gereken bir adım olan kurumsal tanıtım filmi neden bu kadar önemli? Kurumsal tanıtım filminde nelere dikkat etmeli? Markalar iyi bir kurumsal tanıtım filmi için nasıl bir içeriğe sahip olmalı?

İnternet ve sosyal medyanın hayatımızda günden güne büyüyen yeri insanlar kadar markaları da etkiledi. Önceden radyo, televizyon ve açık hava reklamlarıyla güçlenen markalar artık insanların cebinde bulunan akıllı cihazlarda yer alma savaşına girdi. Bunun sebebi günden güne artan akıllı cihaz kullanım oranı ve insanlar için bağımlılık derecesine gelen sosyal platformlar oldu.

Her aradığını Google’a soran ve sosyal platformlarda karşılaştığı kullanıcı deneyimleriyle alışveriş listesini güncelleyen insanlar, markaların da reklam ve tanıtım planlamalarına yön verdi. Artık dijital platformlarda çok kısa bir süre içinde ürün ya da hizmetinizi insanlara anlatabilmeli ve onları sıkmadan saniyeler içinde kendinizi tanıtmalısınız. Bunun en uygun yolu ise kurumsal bir tanıtım filmine sahip olmak.

Büyük bir şirket olmak ya da binlerce çalışana sahip olmaktan ziyade insanlar için ürün ve hizmetinizi nasıl sunduğunuz ve hedef kitlenizle olan ortak paylaşımlarınız artık çok daha önemli. Sadece saniyeler içinde hedef kitlenizin aklında yer edinmeli ve onlara vizyonunuzu yansıtmayı başarmalısınız. İşte bu sebepten dolayı her saniyesi planlanmış bir kurumsal tanıtım filmine sahip olmalısınız.

Loft Medya’nın deneyimli ve onlarca tanıtım filmine imza atmış ekibi ile kurumsal tanıtım filminiz çekim aşamasından önce şekillenir ve oluşturulan plan çerçevesinde senaryolaştırılarak hayata geçirilir. 6K görüntü teknolojisiyle kayıt altına alınan görüntüler ve sınırsız revize hakkıyla montajlanan yeni filminiz siz ‘onay veriyoruz’ diyene kadar şekillenmeye devam eder. Post prodüksiyon aşamasında ise tanıtım filminin her saniyesi usta dokunuşlarla göze ve kulağa en iyi şekilde hitap etmek için işlenir.

Nasıl Üretiyoruz?

tanıtım filmi çekimi fikir ikonu

Fikir

Keşif sonrasında firmanızı en iyi şekilde anlatmak için size fikirler sunuyoruz! Kurumsal tanıtım filmi çekimi hiç kolay değil!

tanıtım filmi çekimi senaryo ikonu

Senaryo

Fikri görüntü ve sese dönüştürmek bu işin en zorlu tarafı. Bazen cümle kuruyor, bazen ise tek bir nota ile duyguları dijitalleştiriyoruz.

tanıtım filmi çekimi profesyonel ikon

Cast

Kurumsal tanıtım filminde kahramanlar genellikle çalışanlar oluyor. Ancak isterseniz profesyonel oyuncularla da iş birliği yapıyoruz.

tanıtım filmi çekimi profesyonel ikon

Kayıt!

Her saniyesi planlanan kurumsal tanıtım filmi çekimi için kayıt zamanı! Çekilecek her detay sizi farklı kılacak bir ayrıntı olacak!

tanıtım filmi çekimi prodüksiyon

Prodüksiyon

İyi bir kurumsal tanıtım filmi için mutfağa hakim olmak şart! Profesyonel aşçılarımız tam da bu noktada devreye giriyor!

tanıtım filmi çekimi ikonu

Post Prodüksiyon

Tanıtım filmi çekiminin ardından algıları yönlendirmek için hem görüntü hem de ses üzerinde yenilikçi dokunuşun tam zamanı!

Kimlerle çalıştık?

S.S.S.

Kurumsal tanıtım filmi çekimi süreçleriyle ilgili bize sıkça yöneltilen sorular...

Öncelikle sizinle tanışmak ve markanıza tam olarak nasıl bir tanıtım filmi istediğinizi anlamak istiyoruz. Yeni kurumsal tanıtımınız için fikirlerimizi sizinle paylaşıyoruz. Daha sonra ise tanıtım filmi çekimi ile ilgili süreç Nasıl Üretiyoruz? bölümümüzde anlattığımız şekilde ilerliyor. Unutmayın ki tanıtım filmi çekiminiz markanızın vizyonunu yansıtan en önemli tanıtım aracınız olacak. Bunu tüm detaylarıyla konuşmalı, fikir paylaşımında bulunmalı ve kurumsal tanıtım filminizin her saniyesini özenle hazırlayabilmeliyiz.

Kurumsal tanıtım filmi konusunda birçok farklı talep olsa da iyi bir kurumsal tanıtım filmi; hedef kitlenin sıkılmadan ve dikkatle izleyebileceği içeriğe sahip olan, ürünlerin üretim aşamasını en göz alıcı yönleriyle izleyiciye sunan nitelikte olmalıdır. Kurumsal tanıtım filmi çekimi öncesinde iyi bir planlama filmin en önemli aşamasını oluşturuyor. 

Ayrıca kurumsal tanıtım filminin süresi izlenebilirliğini belirleyen faktörlerin başında geliyor. Bu nedenle hazırlanacak filmin insanların dikkat aralığı göz önünde bulundurularak hazırlanmasına dikkat edilmeli. 

Unutmayın ki kurumsal tanıtım filmi profesyonel bir ekip işidir. Senaryo yazımından, cast ekibine, yapım ekibinden post prodüksiyon aşamasına kadar birçok aşamadan geçen kurumsal tanıtım filmi, işi yalnızca video prodüksiyon üretmek olan profesyonellere emanet edilmelidir. 

Bize en çok sorulan sorulardan biri de kurumsal tanıtım filmi fiyatları oluyor. Hizmet ücretleri, tanıtım filmi projelerinin ihtiyaçlarına göre hesaplanıyor. Çekim programının yoğunluğu, filmin uzunluğu, ekipman gereksinimleri, senaryo, cast giderleri, post prodüksiyon, animasyon ihtiyaçları, seslendirme ve lojistik giderler gibi birçok faktör ücretin belirlenmesinde etkin rol oynuyor.

Bu nedenle size sağlıklı bir kurumsal tanıtım filmi teklifi sunabilmemiz için yukarıdaki bilgilere ihtiyaç duyuyoruz.

Kurumsal tanıtım filminde animasyon kullanımı tanıtılacak ürünün özelliklerine göre belirleniyor. Örneğin; tanıtımda vurgulanmak istenen üretilen ürünün gözle görülmesi mümkün olmayan bölümlerinde yer alan bir teknoloji ise reel çekimle bunu izleyiciye göstermek yerine animasyonu tercih etmek daha doğru olacaktır. Ancak bu konuda çoğu zaman belirleyici olan animasyon maliyetlerinin yüksekliği olmaktadır.

Bizimle yeni bir kurumsal tanıtım filmi projesine başlamaya hazır mısınız?

Birlikte neler yapabileceğimizi konuşmak için önce bizi aramalısınız. Markanızı ziyaret etmek ve yepyeni bir tanıtım filmine başlamak için sabırsızlanıyoruz!

Bize Yazın